• https://www.facebook.com/sudesepetbebeksekeri/
  • https://twitter.com/sudesepet1
    • Almaya İngiltere italya İsviçre Hollanda Fransa
    • Tüm Avrupa Ülkelerine Davetiye,Nikah Şekeri ,Kına Aksesuarları,Bebek Şekerleri Yolluyoruz. wedding İnvitation Bonbonniere

Nikah basvurusu için bilinmesi gerekenler

Evlenme kararı ile hayatımıza giren bu bürokrasiye, gerekli hukuksal konulara bir göz atın ve evlendirme dairelerinin prosedürlerinden haberdar olun.
„ Nikah başvurusu için bilinmesi gerekenler Evlilik işlemleriniz için oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna en az dört ay önceden çift olarak ve şahsen başvurmanız gerekiyor. Yıldırım nikahları için ise en az 24 saat öncesinden başvurmalısınız.
-Evlenmek için gerekli sağlık raporu özenle hazırlanması gereken bir prosedürdür.
-Evlenen çiftlerin mutluluğu ve doğacak çocuğun sağlığı için çok önemlidir. Kendi soyadını kullanmak isteyen gelin adayları, müracaat anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurarak bunu beyan etmelidir. Mal ayrılığı talebi olanların, noterden yaptırmış oldukları "mal ayrılığı sözleşmesi" müracaat dosyasına eklenmelidir.
-Evlenme dosyalarında bulunacak belgeler tamamlandıktan sonra nikah günü için müracaat edilebilir. Eksik evrakla gitmemeye dikkat edilmesi, müracaatınızın geri çevrilmemesi için son derece önemlidir.
Müracaat edildikten en erken bir gün sonraya gün verilmektedir. Müracaat tarihinde yasa gereği evlilik akdi yapılmamaktadır. Nikah şahitlerinin evlenecek kişileri tanıması ve T.C. kimlik numaralarının olması zorunludur.
-Nikah şahitlerinin anne, baba gibi birinci derece yakınlar arasından seçilmemesi gerekmektedir.
Eğer bahar ve yaz aylarında evlenmeyi planlıyorsanız yoğunluktan dolayı nikah tarihini daha erken bir zaman diliminde almanız gerekebilir. Nikahınızı evlendirme dairesinde gerçekleştirebilir ya da nikah memurunu düğün töreninizin yapılacağı mekana çağırabilirsiniz.
-Nikah memurunu çağırmak istiyorsanız evlenmek istediğiniz yeri ve zamanı başvuruda bildirmeniz gerekir.
 weddinginvitation,nikahsekeri,düğündavetiyesi,kınamazemeleri,nisantepsisiSiparişleriniz ve sorularınız için whatsApp bize Ulaşın.
05384394136
whatsaap